ABC Rodzice

Rodzice:

• Trener współpracuje z rodzicami, rodzice współpracują z trenerem; konieczny jest stały kontakt i łatwość przepływu informacji. Trenerzy sa decydentami w sprawach sportowych i powinni być informowani o stanie postępów w nauce w szkole, stanie zdrowia, innych nadzwyczajnych sytuacjach dotyczących dzieci.

• Rodzice starają się kontaktować z trenerem po zakończonym treningu, nie przed.

• Ze szkoleniowego punktu widzenie bardzo ważne jest punktualne rozpoczęcie zajęć, spóźnienia zawodników znacznie utrudniają właściwe przeprowadzenie jednostki treningowej.

• Podczas meczów i treningów rodzice nie udzielają wskazówek dzieciom.

• Podczas meczów rodzice nie komentują głośno pracy sędziego i trenerów.

• Podczas meczów i treningów zawsze wspierają dziecko, nigdy nie wywierając dodatkowej presji

• Mecze zawodników drużyn najmłodszych nie są celem samym w sobie, lecz elementem szkolenia, kolejną odmienną jednostką treningową.

• Rodzicom przekazane są informacje o właściwym dla sportowców żywieniu.

• Zawodnicy powinni mieć na treningach wodę do picia lub napój izotoniczny.

• Zawodnicy podczas zawodów/treningu mają mieć na nogach ochraniacze.

• Najmłodsi zawodnicy nie powinni przynosić na treningi piłek ciężkich i nieodpowiednich dla ich wieku. A także ograniczyć ich używanie poza klubem. Piłką odpowiednią dla dzieci od grupy naborowej do U-13 jest piłka o rozmiarze 4.

• Najmłodsi zawodnicy do gry nie muszą używać butów piłkarskich z korkami, wskazane jest używanie halówek lub tzw. „turfów” „śniegówek” (butów z podeszwą z małymi korkami).