• 1923 - Klub założyli kolarze.

• 1924 - Klub uruchomił sekcje sekcję piłki nożnej powstałą z "dzikiej" drużyny złożonej z chłopców mieszkających na Powiślu.

• 1930 - 8 czerwca kolarze RKS "Świt" jako najlepsi w Warszawskim Okręgowym Zrzeszeniu Robotniczych Klubów Sportowych pojechali do Spały, aby wręczyć Prezydentowi Rzeczpospolitej - Ignacemu Mościckiemu list z podziękowaniem..

• 1931-1939 - W klubie działało sześć sekcji, m. in.: kolarska, piłki nożnej, zapasy, boks.

• 1945 - Wrócił z obozu jenieckiego były piłkarz "Świtu" Stanisław Bzdak. Podjął prace w Gazowni i równocześnie reaktywował Robotniczy Klub Sportowy "Świt".

• 1949 - Nastąpiła reorganizacja sportu w Polsce. "Świt" został Kołem Sportowym Zrzeszenia "Ogniwo", a po kilku latach Kołem Sportowym ZS "Sparta" z uwagi na zmianę przynależności związkowej pracowników Gazowni.

• 1954 - KS "Ogniwo" Gazownia przejmuje KS "Unia", a wraz z nim oddanego działacza S. Strzelczyka.

• 1958 - Robotniczy Klub Sportowy "Świt" przejął Ludowy Klub Sportowy "Lech" Jelonki z boiskiem przy ul. Połczyńskiej.

• 1960 - Awans piłkarzy do Ligi Okręgowej zwanej wtedy III ligą.

• 1962-1971 - Bardzo trudne warunki w klubie. Brak funduszy i zainteresowania się klubem przez Dyrekcję Gazowni stały się przyczyną zamysłów likwidacji klubu. Klub miał dwa zespoły w rozgrywkach seniorów i juniorów.

• 1972 - Prezesem klubu został Sergiusz Strzelczyk.

• 1973 - Zarząd klubu zorganizował przy wydatnej pomocy Przewodniczącego Rady Zakładowej Wacława Adamskiego spotkanie członków z okazji 50-lecia klubu w lokalu "Wenecja" przy ul. Wolskiej.

• 1974 - Lokal klubowy wytypowano na siedzibę dwóch komisji wyborczych. Zakład patronacki przeprowadził kapitalny remont budynku klubowego.

• 1977 - Wymiana ogrodzenia obiektu sportowego z betonowego na siatkowe w ramach stalowych na podmurówce oraz postawienie ogrodzenia wewnętrznego boiska piłkarskiego.

• 1978 - Reaktywowanie sekcji tenisa stołowego.

• 1980 - Czterej działacze klubu (Strzelczyk, Kasztankiewicz, Długowski, Furmański) wydelegowani przez Federację Energetyk wyjechali na Igrzyska Olimpijskie do Moskwy.

• 1984 - Przy ośrodku "Skalny" w Jadwisinie z inicjatywy inż. J. Dąbrowskiego została powołana Sekcja Sportów Wodnych.

• 1987 - Piłkarze pod wodzą trenera Pisarskiego po wielu latach awansowali do Ligi Okręgowej.

• 1992 - Zmiana nazwy klubu z Robotniczego Klubu Sportowego "Świt" na Gazowniczy Klub Sportowy "Świt".

• 1993 - Zmodernizowanie wnętrza sali klubowej i zorganizowanie spotkania członków z okazji 70-lecia klubu.

• 1994 - Ustawienie kontenerowego zaplecza sanitarno-szatniowego przez zakład patronacki na terenie obiektu klubowego.

• 1995 - Awans tenisistów stołowych do II ligi.

• 1996 - Renowacja płyty boiska piłkarskiego.

• 1997 - Awans piłkarzy do Ligi Okręgowej.

• 1998 - Modernizacja zaplecza sanitarnego sali sportowej. Postawienie trybuny na 140 miejsc i częściowe oświetlenie boiska.

• 2001 - Awans piłkarzy do IV ligi.

• 2002 - Pierwsza drużyna spada do V ligi, a rezerwy awansują do klasy A.

• 2010 – Spadek piłkarzy pierwszej drużyny do A-klasy.